Державне підприємство спеціального зв'язку
Київ пл. Вокзальна, 3

Порядок адресування відправлень спецзв'зку

 

АДРЕСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ВІДПРАВЛЕНЬ

 

1. Спеціальні відправлення можуть бути адресовані:

фізичним особам – на адресу за місцем проживання, роботи, навчання, лікування, оздоровлення, «До запитання»;

юридичним особам – на фактичну адресу місцезнаходження, «До запитання».

2. Адреси відправника і адресата та інші написи на відправленні або адресній бирці пишуться розбірливо чорнилами чи кульковою ручкою чорного, синього, фіолетового кольору або друкуються.

На спеціальні відправлення допускається наклеювати ярлик з адресою (адресний ярлик), написаною від руки або надрукованою. Для таких ярликів використовується папір світлих тонів.

3. На відправленнях адреса зазначається у такій послідовності:

найменування адресата у називному відмінку (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб – повне найменування підприємства, установи, організації), номер мобільного телефону адресата (за наявності);

найменування вулиці, номер будинку, квартири;

найменування населеного пункту, району, області.

4. Найменування адресата та його адреса зазначаються внизу праворуч з лицьового боку відправлення без пробілів між рядками і літерами у словах.

Найменування відправника та його адреса зазначаються вгорі ліворуч з лицьового боку відправлення з дотриманням таких самих вимог.

Перед адресами адресата та відправника проставляється відповідно «Адреса одержувача»/»Адреса відправника».

5. Адреса повинна бути вичерпною і повністю виключати необхідність в уточненні даних під час доставки спеціального відправлення. В адресі не повинно бути скорочених найменувань чи будь-яких знаків, що не стосуються адреси (допускаються тільки загальноприйняті скорочення).

6. Одне і те ж відправлення може бути адресоване двом адресатам, які знаходяться за однією адресою.

7. Спеціальні відправлення можуть адресуватися «До запитання». Ці відправлення пересилаються до підрозділів спеціального зв’язку в яких здійснюється їх вручення одержувачу.

Найменування адресата на відправленнях «До запитання» зазначається повністю, без скорочень (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, ініціали не допускаються).

8. Відправлення без зазначення відправника та його адреси для пересилання не приймаються.

9. На адресній стороні відправлення у правому верхньому кутку зазначається  клас та категорія (важливість) відправлення.

Поруч з категорією також зазначається:

для цінних відправлень – сума оголошеної цінності цифрами та прописом;

для відправлень, що приймаються з повідомленням-розпискою – «З повідомленням»;

для відправлень, що приймаються з описом вкладення – «З описом».

10. На відправленнях «ДСК», крім адреси та найменування відправника і одержувача, зазначаються реєстраційні індекси вкладених документів із проставленням відмітки «ДСК». Правильність зазначених на відправленнях адреси, грифа і номерів вкладених документів засвідчується підписом того, хто конвертував пакет, який скріплюється печаткою «Для пакетів». Забороняється зазначати прізвища та посади відправників і одержувачів.