Державне підприємство спеціального зв'язку
Київ пл. Вокзальна, 3

Історія ДПСЗ

 

1 серпня 1939р. Постановою Ради народних Комісарів СРСР було створено Службу спеціального зв’язку, призначену забезпечувати надійну доставку конфіденційної кореспонденції всіх відомств.

На початку війни спецзв’язківці України евакуювали в тил країни важливі документи та забезпечували доставку кореспонденції військовим частинам Південно-західного та Південного фронтів, партійним та радянським органам.

В післявоєнні роки суттєво підвищились вимоги до Служби спецзв’язку: розширені обов’язки Служби, розроблялись нові документи, вносились зміни до існуючих, значно розширилась географія доставки, зросли обсяги відправлень.

В роки незалежності України була переглянута і робота Служби спеціального зв’язку. На сьогоднішній день функції Служби спеціального зв’язку виконує Державне підприємство спеціального зв’язку. До складу підприємства входять 23 філії в усіх обласних центрах України.

ДПСЗ приймає участь в обслуговуванні засобами спецзв'язку найважливіших заходів у державі – виборів, всенародних референдумів, зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти та інше.

З 2000р. підприємством надаються послуги по охороні об’єктів зв’язку, а з 2005р. згідно отриманої ліцензії надаються послуги пов’язані з охороною державної та іншої власності.

За 80 років працівники спецзв’язку здобули безцінний досвід роботи з різними категоріями споживачів, який дав можливість підприємству зайняти гідне місце на ринку послуг зв'язку.

Життя змінюється, але одне залишається незмінним – уважне та доброзичливе відношення працівників ДПСЗ до клієнтів.