1. На адресному боці секретних спеціальних відправлень реквізити зазначаються згідно зі схемою розміщення реквізитів на секретних спеціальних відправленнях.
2. На адресному боці спеціальних відправлень з грифом обмеження доступу «Для службового користування» реквізити зазначаються згідно зі схемою розміщення реквізитів на спеціальних відправленнях з грифом обмеження доступу.
3. На адресному боці несекретних спеціальних відправлень реквізити зазначаються згідно зі схемою розміщення реквізитів на несекретних спеціальних відправленнях.
4. Адреси відправника і адресата (одержувача) та інші написи на спеціальному відправленні зазначаються українською мовою, можуть бути надруковані або написані кульковою ручкою. Не дозволяється вживати скорочені найменування. Адреси повинні бути написані чітко, точно і без скорочень (крім загальноприйнятих географічних скорочень: м. (місто), вул. (вулиця) тощо), щоб повністю унеможливити необхідність наведення додаткових довідок для оброблення, пересилання та доставки (вручення) спеціального відправлення.
На несекретних спеціальних відправленнях у паперовій упаковці допускається наклеювання адресного ярлика, написаного від руки або надрукованого. Для адресних ярликів використовується папір білого кольору.
5. Відправник зазначає на спеціальному відправленні таку інформацію:
найменування адресата (одержувача) та відправника (для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), для юридичних осіб – повне найменування підприємства, установи, організації, якщо відомо – ім’я та прізвище адресата), номер мобільного телефону адресата (за наявності);
найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку тощо), номер будинку, квартири/офісу;
найменування населеного пункту, району, області.
6. У разі коли спеціальне відправлення адресується «До запитання» на відправленні в адресі одержувача зазначається:
повне найменування адресата (одержувача): для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), для юридичних осіб – повне найменування підприємства, установи, організації, якщо
відомо – ім'я та прізвище адресата;
номер контактного телефону адресата (одержувача);
до запитання;
найменування населеного пункту, області.
7. Найменування адресата та його адреса зазначаються внизу праворуч з лицьового боку спеціального відправлення без пробілів між рядками і літерами у словах.
Найменування відправника та його адреса зазначаються вгорі ліворуч з лицьового боку відправлення з дотриманням таких самих вимог.
Перед адресами адресата та відправника проставляється відповідно «Адреса одержувача»/ «Адреса відправника».
8. Одне і те ж спеціальне відправлення може бути адресоване двом або декільком адресатам, які знаходяться за однією адресою.
9. На адресному боці спеціального відправлення у правому верхньому кутку зазначається клас та категорія (важливість) відправлення згідно вимог цього Порядку.
Поруч з категорією також зазначається:
для цінних відправлень – сума оголошеної цінності цифрами та прописом;
для відправлень, що приймаються з повідомленням-розпискою – «З повідомленням»;
для відправлень, що приймаються з описом вкладення - «З описом».