Державне підприємство спеціального зв'язку
Київ пл. Вокзальна, 3

Нарахування митних платежів на вхідні відправлення EMS

Міжнародні поштові відправлення підлягають митному контролю та митному оформленню із сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) в установленому законодавством порядку.

Тариф за пред’явлення для митного контролю вхідного міжнародного відправлення EMS, на яке нараховується мито та інші митні збори, передбачений статтею 20.2, а його розмір – статтею РК 157 Конвенції Всесвітнього поштового союзу (Доха, 2012).

У випадках, передбачених законодавством, фізичні особи мають право на пересилання через митний кордон України предметів у межах встановлених норм без сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів  " від 23.11.2018р. №2628-VIII інформуємо про наступне:

З 01.07.2019 вступають в дію зміни до оподаткування ввізним митом товарів, що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях, для фізичних осіб. Зокрема, "не є об'єктом оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях."

Норми закону передбачають, що при ввезенні на територію України товарів понад 100 євро для одного одержувача на них нараховується ПДВ у 20% і 10% мита з суми, що перевищує ліміт.

Умови ввезення товарів на митну територію України юридичними особами, залишаються незмінними.

"Не є об'єктом оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи - підприємця в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях."

Об'єктами оподаткування митом є товари, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, що ввозяться на митну територію України підприємствами.

Країни-члени та призначені оператори не несуть ніякої відповідальності за митні декларації, в якій би формі вони не були складені, та за рішення, прийняті митними службами при перевірці відправлень, що підлягають митному огляду.