Державне підприємство спеціального зв'язку
Київ пл. Вокзальна, 3

Нарахування митних платежів на вхідні відправлення EMS

Міжнародні поштові відправлення підлягають митному контролю та митному оформленню із сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) в установленому законодавством порядку.

Тариф за пред’явлення для митного контролю вхідного міжнародного відправлення EMS, на яке нараховується мито та інші митні збори, передбачений статтею 20.2, а його розмір – статтею РК 157 Конвенції Всесвітнього поштового союзу (Доха, 2012).

У випадках, передбачених законодавством, фізичні особи мають право на пересилання через митний кордон України предметів у межах встановлених норм без сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України" від 10.04.2014р. №1201-VII інформуємо про наступне:

З 26.04.2014р. змінено норми обкладання ввізним митом товарів (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях через митний кордон України у режимі імпорту на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 Євро, не є об'єктом оподаткування митними платежами.

Товари у відправленнях EMS, чия сумарна фактурна вартість перевищує 150 Євро, будуть об'єктом нарахування податку на ввезення у розмірі 10% і податку на додану вартість у розмірі 20%. Базою для оподаткування є частина сумарної фактурної вартості, що перевищує 150 Євро.

Країни-члени та призначені оператори не несуть ніякої відповідальності за митні декларації, в якій би формі вони не були складені, та за рішення, прийняті митними службами при перевірці відправлень, що підлягають митному огляду.