Державне підприємство спеціального зв'язку
Київ пл. Вокзальна, 3

Мито

05.05.2014

 

У зв’язку з прийняттям Закону України ”Про внесення змін до Митного кодексу України” від 10.04.2014р., № 1201-VІІ, інформуємо про наступне.

З 26.04.2014р. змінено норми обкладання ввізним митом товарів (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Одночасно нагадуємо, що товари (крім підакцизних), що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро. Якщо сумарна фактурна вартість таких товарів перевищує еквівалент 10000 євро, то вони підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством для підприємств.

Також змінено норми пропуску стосовно вивезення (пересилання) за межі митної території України товарів юридичними особами. Товари, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, декларуються без застосування вантажної митної декларації.

Вивезення (пересилання) за межі митної території України товарів громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, не підлягають письмовому декларуванню. Якщо сумарна фактурна вартість таких товарів перевищує еквівалент 10000 євро, то вони підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством для підприємств.